Resursai

                                                      Informacijos tikrinimas internete

Patikrinti informacija yra svarbu. Tačiau žmonės dažnai nesivargina to padaryti. „Įrodinėjimo našta tenka ieškovui“ daug kas sako ir jie yra 100% teisūs. Įrodinėjimo pareiga visada tenka ieškinį pateikusiam asmeniui, jei pateikiate teiginį, tada turite pateikti patvirtinamuosius įrodymus.

Tačiau kadangi žmonės: 1) nesugeba atskirti, kai jų pateikti įrodymai yra menki, 2) iš viso neturi patvirtinamųjų įrodymų, arba 3) yra melagiai-melagiai. Todėl mes patys turime žiūrėti į ieškinius ir įrodymus kuriuos jie pateikė ir patikrinti informaciją patys.

Vien todėl, kad asmuo pateikė tam tikros formos informaciją savo idėjai paremti, dar nereiškia, kad jis įvykdė įrodymų naštą. Kiekvienas gali rasti internetinį puslapį kuriame bus su jų idėjomis sutinkančios informacijos, nepriklausomai nuo to, ar ta idėja yra tiksli. Įrodinėjimo našta yra ne tik nuorodos ar santraukos suradimas, kuri tarsi ir sutinka su tuo, kas yra sakoma, o tai, ar pateikiami patvirtinamieji įrodymai yra faktiškai tikslūs.

Taip, įrodymų naštos laikymasis yra gyvybiškai svarbus, tačiau taip pat yra ir pateiktos informacijos patikrinimas.

Beje, ne visi moka protingai tikrinti informaciją, todėl žemiau dalinamės nemokamų mokymosi šaltinių sąrašu.

100 geriausių su mokslu susijusių svetainių studentams ir mokytojams: http://www.forensicsciencetechnician.org/100-best-websites…/

 

Žiūrėkite įrašytas paskaitas iš viso pasaulio universitetų. Kursus sudaro (bet neapsiriboja): Chemija, Biologija, Fizika, Mikrobiologija, Klimato pokyčiai, Matematika, Verslas, Psichologija, Inžinerija, Kompiuterių programavimas) (Dauguma nemokamos internetinės mokymosi svetainės taip pat turi programas mobiliesiems)

Academic Earth: http://academicearth.org/
Alison: https://alison.com/
BBC Learning: http://www.bbc.co.uk/learning/
Carnegie Mellon University OLI: http://oli.cmu.edu/
Coursera: https://www.coursera.org/
edX: https://www.edx.org/
FutureLearn: https://www.futurelearn.com
iversity: https://iversity.org/
Khan Academy: https://www.khanacademy.org/
MIT Open Courseware: https://ocw.mit.edu/index.htm
Open Yale Courses: http://oyc.yale.edu/
open2study: https://www.open2study.com/
OpenLearn: http://www.open.edu/openlearn/free-courses
Saylor: https://www.saylor.org/
Stanford Online: http://online.stanford.edu/courses

(internetinės svetainės, kuriose pateikiamas mokomasis turinys skirtas jus linksminti ir skatinti suaktyvinti smegenis)

American Chemical Society: https://www.acs.org/content/acs/en.html
Australian Academy of Science: https://www.science.org.au
Australasian Science: http://www.australasianscience.com.au
BBC Future: http://www.bbc.com/future
BBC Bitesize: https://www.bbc.co.uk/bitesize
BBC Teach. https://www.bbc.co.uk/teach
Big Think: http://bigthink.com/
Discover Magazine Blogs: http://blogs.discovermagazine.com/
Harpocrates Speaks: www.harpocratesspeaks.com
Left Brain/Right Brain: https://leftbrainrightbrain.co.uk/
Live Science: https://www.livescience.com
IAP – InterAcademy Panel: http://www.interacademies.net
International Union of Pure and Applied Chemistry: https://iupac.org
National Geographic: http://www.nationalgeographic.com/
Nature: http://www.nature.com
NewScientist: https://www.newscientist.com/
Pharyngula: https://freethoughtblogs.com/pharyngula/
Popular Science: https://www.popsci.com/
Popular Science: www.popsci.com/blog-network
Popular Science Australia: http://www.popsci.com.au/
Royal Institution of Great Britain: http://www.rigb.org
Royal Society of Chemistry: http://www.rsc.org/
Science Alert: www.sciencealert.com
Scientific American: https://www.scientificamerican.com
Scientific American Blogs: https://blogs.scientificamerican.com/
Science-Based Medicine: https://sciencebasedmedicine.org
Science News for Students: https://www.sciencenewsforstudents.org/
Science News: https://www.sciencenews.org/
Science News: www.sciencenews.org/blogs
Scitable: https://www.nature.com/scitable
Seriously Amazing: https://www.si.edu/
Skeptical Raptor: www.skepticalraptor.com/skepticalraptorblog.php
Society for Science: https://www.societyforscience.org/
The Skeptics’ Guide to the Universe: www.theskepticsguide.org
The Royal Australian Chemical Institute Incorporat: https://www.raci.org.au/
Virology Blog: www.virology.ws
Wired Science Blogs: www.wired.com/category/science-blogs/
World Health Organisation: http://www.who.int/en/
You Are Not So Smart: https://youarenotsosmart.com/podcast

Archive.org: https://archive.org (non-profit library of millions of free books, movies, software, music, websites, and more)
Biochem Free and Easy: http://biochem.science.oregonstate.edu/…/biochemistry-free-…
Bookboon: http://bookboon.com/
Books Should Be Free: http://www.loyalbooks.com/
BCCampus Open Ed: https://open.bccampus.ca/find-open-textbooks/
BCCampus Free: https://open.bccampus.ca
College Open Textbooks: http://www.collegeopentextbooks.org/
E-books Directory: http://www.e-booksdirectory.com/
Free Science Info: http://www.freescience.info/index.php
Free Science Books: http://physicsdatabase.com/book-list-by-title/
FullBooks: http://www.fullbooks.com/
LibriVox: https://librivox.org/
Mark Bishop’s Chemistry: http://preparatorychemistry.com/Bishop_Chemistry_First.htm
Open Culture.com: http://www.openculture.com/free_textbooks
Open Textbook Library: http://open.umn.edu/opentextbooks/
Open Textbooks BCcampus: https://open.bccampus.ca/
Open Textbooks: http://www.oerconsortium.org/discipline-specific/
OpenTextbookCulture: http://www.openculture.com/free_textbooks
OpenStax CNX: https://cnx.org/
Public Library of Science: https://www.plos.org/
Science Books Online: https://www.sciencebooksonline.info/
ScholarWorks: https://scholarworks.gvsu.edu/books/
Textbook Revolution: http://www.textbookrevolution.org/index.php/Main_Page
Textbooks Free: http://www.textbooksfree.org
University of California: http://www.cool4ed.org
Virgins Community College Free: https://courses.candelalearning.com/catalog/tidewater
WikiBooks: https://en.wikibooks.org/wiki/Main_Page

(naudinga vizualizuojant, kaip lygtys paaiškina realaus pasaulio reiškinius)

https://phet.colorado.edu

https://openstax.org/subjects/science

https://gmoanswers.com/ https://www.biofortified.org/ – apie visus dalykus, susijusius su biotechnologijomis, maistu ir žemės ūkiu.

https://geneticliteracyproject.org

ArXiv: https://arxiv.org/
Directory of Open Access Journals: https://doaj.org/
Elsevier Open Access: https://www.elsevier.com/…/open-science/open-access/open-ac…
Google Scholar: https://scholar.google.com.au
Open Access Library: http://www.oalib.com/
Oxford Open: https://academic.oup.com/journals/pages/open_access
PLOS: https://www.plos.org/
Scitable: https://www.nature.com/scitable
Springer Open: https://www.springeropen.com/
Wiley Open Access: http://www.wileyopenaccess.com/view/index.html
ResearchGate: https://www.researchgate.net
SciHub: https://sci-hub.tw/ (adresas dažnai keičiasi)
„Google Chrome“ priedas, skirtas atsisiųsti nemokamoms mokslinių žurnalų straipsnių versijoms: „unpaywall“:http://unpaywall.org/

AGRIS (Tarptautinė žemės ūkio mokslo ir technologijų sistema)
http://agris.fao.org/agris-search/index.do
Anthropological Index
Online https://aio.therai.org.uk/
arXiv matematika, fizika, astronomija, kompiuterių

mokslas, kiekybinė biologija, statistika ir kiekybiniai finansai arXiv.org
Bioline International (http://www.bioline.org.br/)
BioOne (http://www.bioone.org/)
ChemSpider: www.chemspider.com
CiteSeerx (http://citeseerx.ist.psu.edu)
Cochrane Library http://www.cochranelibrary.com/
Directory of Open Access Journals (http://www.doaj.org/)
GetCITED (http://www.getcited.org/)
Google Scholar scholar.google.com
JSTOR www.jstor.org
MedlinePlus https://medlineplus.gov/
National Science Digital Library https://nsdl.oercommons.org/
New Journal of Physics (http://iopscience.iop.org/1367-2630):
PLOS ONE (http://www.plosone.org/)
PubChem https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov
PubMed www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
PubPsych https://www.pubpsych.eu
RXList: https://www.rxlist.com/script/main/hp.asp
Science and Technology of Advanced Materials (http://iopscience.iop.org/1468-6996/)
Science.gov https://www.science.gov
ScienceDirect (http://www.sciencedirect.com/)
ScienceOpen https://www.scienceopen.com
Springer Science www.springer.com/gp/
WorldWideScience.org

Naudokite šiuos šaltinius laisvai kaip tik norite. Galite žiūrėti paskaitas, skaityti knygas arba visai nieko nedaryti.

Bet jei jūs nusprendėte nieko nedaryti, kai jums suteikti ištekliai – tai visiškai jūsų bėdos. Švietimas turėtų būti prieinamas visiems, tačiau, kai tik žmonės bus nukreipti teisinga linkme, šiuos išteklius naudoti turi patys. Studijoms reikia laiko, švietimui reikia pastangų, o jei nori išmokti kažko naujo, turi būti pasirengęs skirti laiko sau tobulėti. Jei kažko nesuprantate, dar nereiškia, kad esate kvailas, bet tai reiškia, kad dėstytojai nėra minčių skaitytojai, gamtos mokslų dėstytojai nėra aiškiaregiai – jūs turite pakelti ranką ir paprašyti pagalbos.