Ar tikra?

Asociacija „Skeptiškas jaunimas“ kartu su „Iniciatyvos Kaunui“ programa sukūrė platformą www.artikra.lt skirta ugdyti medijų raštingumą ir siūlo nemokamus medijų raštingumo mokymus Kauno mokykloms.

Kodėl medijų raštingumas yra svarbus? Gyvenimas informaciniame amžiuje nėra lengvas: susiduriame su daugybe netikrų, suklastotų naujienų, tačiau kokia yra šios dezinformacijos problema? Atsakymas yra paprastas: dažnam nūdienos individui trūksta informacijos raštingumo – mokėjimo kritiškai mąstyti apie informaciją, kurią randame internete, bei kaip patikrinti jos tikrumą. Vaikai yra mokomi pasisavinti informaciją nemąstydami apie jos tikrumą ir pasikliauti internetu, o ne kvestionuoti ten parašytą informaciją. Mokyklose nebemokoma kaip atrinkti tinkamą informaciją, kaip spręsti konfliktus, kaip atskirti faktus nuo nuomonių, kaip ieškoti tinkamos informacijos ir taip toliau. Trumpai tariant, mes nustojome mokyti visuomenę kaip atrinkti tinkamą informaciją ir esame linkę pasitikėti viskuo, ką pamatome ar išgirstame. Tačiau kaip galime visa tai pakeisti? Kovojant prieš dezinformaciją yra svarbu suprasti, jog tai yra ne technologinė, o visuomeninė problema ir tai reikalauja skatinti žmones kvestionuoti tai, ką jie perskaito internete. Pagrindinis sprendimo būdas yra išmokyti žmones informacijos ir medijų raštingumo pagrindų.

Jei norėtumėte surengti medijų raštingumo mokymus savo mokykloje, prašome susisiekti su mumis ir suderinsime tinkamą laiką. Mokymų trukmė yra iki 1val.